پس از کاشت مو پس از کاشت مو

fa 2020-03-31 16:35:00 2020-11-06 13:25:37 پس از کاشت مو

پس از کاشت مو

چه چیز در انتظار شماست؟

بلافاصله بعد از عمل: شب اول

بعد از اتمام کاشت مو شما یک بانداژ بر روی منطقه ای که مو از آن برداشته شده و یک سربند اطراف پیشانیتان خواهید بود تا از تورم اطراف صورتتان جلوگیری کند.

پوسته های کوچک در ناحیه گیرنده و سوراخ های قرمز کوچک در ناحیه اهداکننده مشاهده خواهید کرد که در طی 15 روز بهبود خواهند یافت.

چند روز پس از عمل کاشت مو ممکن است احساس ورم، خارش و درد خفیف داشته باشید. این علائم را می توان با استفاده از یخ، لوسیون های نرم کننده یا برخی از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک، کاهش داد.

تورم : تا چند روز ابتدایی پس از عمل، مورم و پف  صورت در اطراف چشم دیده می شود. استفاده از یخ برای کمپرس سرد در این ناحیه بهترین روش است. به داروی خاصی برای از بین بردن ورم نیازی نیست. این ورم بعد از 5 روز از بین خواهد رفت.

خارش: خارش نشانه بهبودی است و داشتن این احساس در 2 تا 3 روز پس از عمل کاملا طبیعی است. به هیچ عنوان منطقه کاشت مو را با دست یا توسط شیئی دیگر نخارانید. احساس خاراش احتمالا تا چندین روز ادامه خواهد داشت.

احساس سوزش: احتمالا در ناحیه ای که مو از آن برداشت شده (ناحیه ی دونر) تا 4 روز پس از عمل احساس سوزش خواهید داشت. برای برطرف کردن این مورد، استفاده از لوسیون های مرطوب کننده سه تا چهار مرتبه در روز در ناحیه ی دونر و صبر کردن تا جذب کامل آن، پیشنهاد شده است.

 

روز نخست

نماد لیزر تراپی مو یا PRP

تعویض پانسمان و لیزرتراپی پس از عمل در کلینیک صورت می گیرد. پس از تمیز کردن و ضدعفونی ناحیه ی پیوند بانداژ از سر شما برداشته می شود.

 

روز سوم

نماد نحوه ی شست شوی مو

شما می بایست بعد از عمل شیوه ی جدید شست و شوی مو را بیاموزید که احتمالا اولین بار شست و شوی موهایتان در کلینیک به همراه تیم پزشکی ما انجام خواهد شد. به شما استفاده از یک شامپو و لوسیون ویژه توصیه خواهد شد و چگونگی شست و شوی مو در 15 روز آینده نیز برایتان تشریح خواهد شد. شست وشو موجب از بین رفتن پوسته ها و سرعت بخشیدن به روند بهبودی می شود.

 

روز پنجم تا هفتم

نماد پیشرفت بهبودی مو پس از یک هفته

گرافت های پیوند قویتر می شوند و دیگر در اثر لمس نخواهند ریخت. شما باید از خاراندن پوست سر تا 4 الی 5 روز بعد از عمل پرهیز کنید. موهای کاشت شده طی 2 تا 3 ماه پس از عمل شروع به ریزش خواهند کرد.

پس از آن، موهای دائمی شروع به رشد خواهند کرد.

روز پانزدهم تا سی ام

نماد برگشتن به حالت نرمال پس از گذشت دو هفته از کاشت مو

ظاهر شما طی 2 تا 3 هفته ابتدایی پس از عمل به شکل عادی در می آید و دیگران متوجه انجام عمل کاشت مویتان نخواهند شد.

 

ماه 1-3

نماد بر طرف شدن ریزش حاصل از شوک عمل بعد از یکماه

ریزش مو در اثر شوک در این زمان مشاهده می شود اما پس از گذشت یکماه از عمل موهای پیوند شده شروع به رشد خواهد کرد.

 

ماه 4-6

نماد رشد مو بعد از 3 ماه

در چهارمین ماه پس از عمل میزان رشد مجدد افزایش خواهد یافت و در ماه ششم نیمی از نتیجه کاشت مو را مشاهده خواهید کرد و برخی تغییرات آشکار را تشخیص خواهید داد.

 

ماه 6-12

نماد نشان دهنده رشد مو در ماه های 6 تا 12

موهای کاشت شده به رشد خود خواهند داد و شروع به ضخیم تر شدن می نمایند.

 

ماه های 12-18

نماد دستیابی به رشد 99 درصدی موها در ماه های 12 تا 18

در ماه های 12 تا 18 پس از عمل نتایج نهایی کاشت موی خود را مشاهده خواهید نمود. شما به موهایی با ظاهر متراکم تر، بلندتر و ضخیم تر دست خواهید یافت. نتایج نهایی بعد از گذشت 12 تا 15 ماه پس از عمل در قسمت جلویی سر و در 18 تا 20 پس از عمل در قسمت بالای سر مشاهده خواهد شد.

 

تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.