کاشت مو کاشت مو

fa 2020-04-30 17:39:00 2020-10-31 08:43:38 کاشت مو
برای دیدن مراحل گام به گام فیلم را تماشا کنید

کاشت مو

کاشت و پیوند مو می تواند به عنوان یک راه درمان دائمی برای ریزش مو باشد. عمل کاشت مو را می توان اینگونه توصیف نمود: شکلی از جراحی پیوند که همراه با تجهیزات جراحی بیمارستانی صورت می گیرد. مفهوم "جراحی در مقیاس میکرو" به عمل کاشت مو  از طریق پیوند مو دلالت دارد که بر خلاف سابق با حداقل مداخله جراحی انجام خواهد شد. 

عمل کاشت مو ، یک راه حل موثر و دائمی برای افرادی است که طاسی مردانه را تجربه می کنند و به آن آلوپسی آندروژنتیک نیز گفته می شود. "جدا از این موارد ، افرادی که دارای جای زخم روی سر خود هستند یا به دلیل انواع بیماری ها دچار ریزش مو شده اند یا موهای خود را از دست داده اند نیز می توانند با خیال راحت تحت عمل جراحی کاشت مو قرار بگیرند.

عمل کاشت مو از طریق تیغه ی FUE

کاشت مو مدتهاست که در دنیا شناخته شده است اما شکل ابتدایی شیوه ی کاشت مو امروزی در سالهای میانی دهه ی 90 میلادی ابداع شد که اکنون با پیشرفت هایی که کرده به شکل نوین امروزی در آمده است. کاشت مو با استفاده از تکنیک FUT در دهه نود انجام شده است ، با روش FUE که در اوایل دهه 2000 توسعه یافته و در سال 2005 معرفی شده است ، جایگزین شده است. در حال حاضر تکنیکهای مربوط به روش FUE دائما در حال پیشرفت و بهبود است اما اصول اولیه ی شکل دهنده ی آن تغییری نکرده است. امروزه این تکنیک همچنان به عنوان برترین روش کاشت مو در دنیا شناخته می شود.

پیشرفته ترین روش در کاشت مو روش FUE است.

امروزه به افرادی که ریزش مو دارند ، می توان موهای طبیعی و جدید را با روش مدرن کاشت موی FUE ، با استاندارد طلایی ترمیم مو ارائه داد.

"تفاوت اصلی استفاده از تکنیک FUE برای کاشت مو در این است که جای زخم باقی نمی ماند و زمان بهبودی آن کوتاه تر است. " موفقیت عملیات در نتیجه پیشرفتهای دستگاههای پزشکی مورد استفاده در تکنیک FUE نیز افزایش یافته است تکنیک FUE را می توان با انواع ابزارهای مختلف انجام داد. در نتیجه این روش با چند نام مختلف مانند:

 • کلاسیک FUE با استفاده میکرو موتور 
 • رباتیک FUE
 • تکنیک DHI به روش FUE با قلم پیوند CHOI
 • سفیر FUE (یا استفاده از تیغه های Sapphire)

 

اطلاعات تصویری مربوط به مراحل FUE یاقوت کبود

یک روش مؤثر در تسکین درد و بی حسی در کاشت و پیوند مو

Sedation tube

به لطف استفاده از داروهای آرام بخش که تحت نظارت مستقیم متخصص بیهوشی ما قرار گرفته است ، دیگر  در هنگام استفاده از بی حسی موضعی قبل از عمل کاشت مو دردی نخواهید داشت. آرام بخش چیست؟ آرام بخش عملی تولید آرامش یا خواب تحت تأثیر داروی آرام بخش کنترل شده ، نظارت بر عمق آرام بخش با انواع داروهای مورد استفاده و میزان مصرف شده به طور خاص برای هر بیمار است. آیا مجبور به استفاده از آرام بخش  و بی حسی هستم؟

روند کاشت مو

هر روش مورد استفاده در کاشت مو دارای اصول اساسی است. این اصول عبارتند از:

 • ۱. برداشت فولیکول های مو
 • ۲. ایجاد برش
 • ۳. پیوند فولیکول های مو

برداشت فولیکول های مو

این ویژگی FUE است که به شما امکان می دهد فولیکول های مو را با موفقیت بسیار و در نهایت زیبایی، برداشت کنید با استفاده از روش FUE ، فولیکول های مو یک به یک با استفاده از نکات ریز برداشت می شوند. با این روش امکان برداشت فولیکول های مو با کمتری تخریب و آسیب امکان پذیر است

بسته به طول هر واحد فولیکولی استفاده از سوزنهایی که قطر آنها از 0/7 تا 0/9 میلیمتر است بسیار مهم است یا اگر پیوندهای مو حاوی 3-4 تا 5 واحد فولیکولی باشد، سوزن  با قطر 1،0 میلی متر  باید مورد استفاده قرار گیرد. تیزبودن سوزنها ویکبار مصرف بودن سوزن برای هر بیمار ، عناصری هستند که تأثیر بسزایی در موفقیت عمل دارند. فاکتور مهم دیگر در اجرای یک پیوند موی موفق، استخراج فولیکول های مو با دقت بالا می باشد به نحوی که از آسیب فولیکول ها جلوگیری شود. مثلا آگر متقاضی پیوند مو ، موهای خیلی مجعد داشته باشد ، با استفاده از یک پانچ خمیده به نام u-پیوند در طی مراحل استخراج واحدهای فولیکول ، می توان خطر آسیب فولیکول را از بین برد. همه این عناصر اصلاحاتی است که متناسب با شرایط هر بیمار توسط پزشک قبل از عمل برنامه ریزی شده است .

آماده سازی محل کاشت مو

در روش کلاسیک FUE ، از تیغه های استیل برای ایجاد مکان های گیرنده در منطقه پیوند  استفاده می شود. امروزه از تیغهای بسیار تیزتر و نرم تر از جنس یاقوت کبود استفاده شده است. استفاده از تیغه های  یاقوت کبود تعیین زاویه صحیح و جهت پیوند را بسیار ساده تر می کند.

در حین ایجاد شکاف در ناحیه گیرنده ، پیروی از جهت و زاویه موهای موجود در آن منطقه بسیار مهم است.

برای هر بیمار ، با توجه به ضخامت فولیکول مو ، مقادیر متفاوتی تیغه لازم است. بار دیگر تاکید می کنیم که تیغه های استفاده شده یکبار مصرف و فقط در یک مرحله ی عمل قابل استفاده است و باید تعویض گردد

پیوند فولیکول های مو

انیمیشن برداشت و پیوند فولیکول های مودر مرحله ی پایانی که پیوند فولیکول های مو انجام می شود، فرایند پیوند فولیکول ها به صورت یکجا و با زاویه 40-45 درجه ، در برش هایی که در جهت هایی ایجاد شده اند که امکان قرار گیری دقیق را دارند، پیوند می شود. هر سه مرحله از مشخصات فنی خاصی برخوردار هستند و مهمترین عاملی که در تمام مراحل وجود دارد ، قطعاً تجربه است.

FUE یک روش کاشت مو است که هیچگونه علامتی در آن باقی نمی گذارد یا به بخیه نیاز ندارد.

 

اطلاعات کلی در مورد کاشت مو

 • افراد بین 20 تا 60 سال می توانند تحت عمل جراحی پیوند مو قرار بگیرند.
 • بیمارانی که تحت عمل جراحی پیوند مو قرار می گیرند ، فقط 3 روز برای عمل قبل از عمل و برای بهبودی نیاز دارند.
 • اگرچه مدت زمان عمل جراحی با توجه به تعداد پیوندهایی که انجام می شود ، متفاوت است ، اما معمولاً حدود 6 تا 8 ساعت طول می کشد.
 • برای آمادگی در برابر هر احتمالی ، عمل باید در بیمارستان کاملاً مجهز انجام شود.
 • روش کاشت مو با پزشک و حداقل 3 تکنسین پزشکی انجام می شود.
 • ممکن است حدود 6 تا 18 ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی رشد مو مشاهده شود. از روز بعد از عمل ، بیمار می تواند انتظار داشته باشد تا 18 ماه شاهد رشد مو باشد.  

7 مرحله از فرآیند کاشت مو

 1.  مشاوره: مرحله ای است که پزشک برنامه عملیاتی بیمار را تهیه می کند و طرح خط مو را روی سر بیمار علامت گذاری می کند.
 2.  آماده سازی: مراحل استریل کردن وبی حسی موضعی در ناحیه عمل بیمار در روز عمل را پوشش می دهد.
 3.  برداشت: فرآیند برداشت گرافت مو از ناحیه اهدا کننده بیمار.
 4. کانال های باز: فرآیند تعیین خط کاشت مو و کانال های بازشو مناسب جهت رشد موطبیعی در این ناحیه است.
 5.  پیوند: این فرآیند قرار دادن پیوندها در مکان های گیرنده در زاویه درست در جهت مو است.
 6.  فرآیندهای بعد از عمل: این مرحله شامل فرآیندهای پانسمان زخم برای محل پیوند و PRP درمانی برای تسریع روند بهبودی محل عمل است.
 7.  مراقبت و شستشوی مو بعد از عمل: این فرایند شستشو است که قرار است به مدت 15 روز انجام شود. اهدا کننده و ناحیه پیوند شده در این دوره حساس خواهند بود ، بنابراین انجام فرآیند شستشو با دقت بیشتر ضروری است.

کاشت مو با لیزر درمانی مو

کاشت مو با لیزر درمانی موکاشت مو با لیزر درمانی مو ، استفاده از لیزر درمانی با دمای کم است که به آن لیزر درمانی کم توان نیز می گویند. هدف اصلی استفاده از لیزردرمانی با لیزر کم توان پس از کاشت مو ، تسریع در زمان بهبودی ، کمک به کاهش عوارض جانبی مانند قرمزی ، تورم و همچنین درد در ناحیه عمل شده و رشد سریع موهای ممکن است. در افرادی که پیوند مو انجام داده اند ، لیزر درمانی به کاهش زمان بهبودی کمک می کند و همچنین کنترل درد را به خوبی ایجاد می کند ، که به بهبود بهتر زخم ارتباط دارد. کاربرد لیزر که پس از عمل کاشت مو انجام می شود بدون ایجاد گرما، عارضه جانبی یا سوزش اثر می کند.

برای درمان شرایط ریزش مو ، ما از یک دستگاه لیزر کم توان استفاده می کنیم "وقتی دو بار در هفته و به مدت 20 دقیقه روی پوست سر قرار می گیرد ، ریزش مو متوقف می شود و با استفاده طولانی مدت مشخص می شود که تأثیر مهمی در رشد مو دارد. " پس از رسیدن به سطح بهبودی مشخص ، می توان نتایج بدست آمده را با کاهش به یک جلسه در هفته حفظ کرد.

در کلینیک دکتر سرکان آیگین ما از لیزر درمانی کم توان استفاده می کنیم. لیزردرمانی  مو یک درمان موثر و اثبات شده بالینی برای مردان و زنانی است که دارای ریزش موی سبک ارثی خفیف تا متوسط ​​هستند. لیزر درمانی مو باعث افزایش تولید آدنوزین تری فسفات (ATP) می شود که باعث آزاد شدن اکسید نیتریک می شود. این به نوبه خود منجر به افزایش رشد مو می شود. علاوه بر این ، همچنین مشاهده شده است که لیزر درمانی می تواند DHT بافت پوست سر را کاهش دهد ، که ممکن است به کند شدن یا حتی جلوگیری از ریزش مو و بهبود رشد مو کمک کند.

لیزر درمانی: پرتوی لیزری که در پزشکی استفاده می شود، نور لیزر کمتری را به پوست سر منتقل می کند. لیزر درمانی با افزایش جریان خون هم به فولیکول های مو و هم به پوست سر اطراف ، فولیکول های مو را تحریک می کند.  از طریق این روش درمانی می توانید کم پشت شدن مو را معکوس کرده و چرخه رشد طبیعی مو را تحریک کنید. نتیجه افزایش حجم مو و بهبود سلامت مو است.

لیزر درمانی مو درمانی است که توسط FDA تأیید شده است

دستگاه لیزردرمانی کم توان که ما در کلینیک خود استفاده می کنیم شامل 5 ماژول است که هر کدام انرژی را از 364 منبع منتقل می کنند.

برنامه ما که دارای 6 فرکانس درمانی مختلف است ، می تواند به طور خاص متناسب با نیازهای فردی بیماران ما باشد.

مزایای تکنیک FUE

 • کاشت مو می تواند ظاهر طبیعی تر و متراکم تری داشته باشد.
 • این یک راه حل دائمی برای درمان ریزش موی متوسط ​​تا شدید است.
 • این یک روش راحت است که برای اطمینان از بیمارانی که کمترین میزان ناراحتی را دارند ، طراحی شده است و پس از اتمام عمل هیچ گونه زخم خارجی باقی نمی ماند.
 • روش کاشت مو FUE زمان بهبودی سریعتر را برای بیماران امکان پذیر می کند. آنها می توانند به راحتی به برنامه روزمره خود برگردند و یک روز پس از عمل می توانند سفر کنند.
 • با برنامه عملیاتی صحیح ، هیچ صدمه ای در ناحیه اهدا کننده ایجاد نخواهد شد و حتی پس از چندین عمل نیز تغییری در شکل ظاهری ایجاد نمی شود.
 • 98٪ از تارهای موی پیوندی به صورت موی طبیعی رشد می کنند

کاشت مو در کلینیک دکتر سرکان آیگین

کلینیک Dr.Serkan Aygın یک کلینیک مشهور برای کاشت مو در ترکیه است که مراحل کاشت مو را انجام می دهد و درمان های ریزش مو را برای بیماران از سراسر جهان ارائه می دهد.

به مدت 24 سال ، دکتر سرکان آیگین و کادر عملیاتی وی فقط مراحل کاشت مو را انجام داده و درمان های ریزش مو را ارائه داده اند. " ویژگی های برجسته این پزشک  و همچنین کلینیک او که باعث ایجاد اطمینان و اعتماد شده، سطح بالایی از تخصص در زمینه ترمیم مو ، حضور در کنفرانس های بین المللی به عنوان مدرس و شرکت کننده و انجام روش های کاشت مو برای افرادی که از بیش از 50 کشور مختلف آمده اند، می باشد."

نکات کلیدی موفقیت با FUE چیست؟

ما معتقدیم که مهمترین عوامل موفقیت عبارتند از:

تجربه

24 سال تجربه انجام مراحل کاشت مو برای هزاران بیمار ، دانش گسترده ای در مورد درک نیازهای بیماران برایمان به ارمغان آورده است.

تجربه به ما کمک می کند تا بیماران را به درستی شناسایی کرده و از رزرو آنها برای انجام روش صحیح و یافتن بهترین روش FUE اطمینان حاصل کنیم.

تخصص

عمل کاشت مو تنها می بایست توسط پزشک متخصص صورت گیرد. افراد ممکن است وضعیت های مختلف سلامتی و شرایط ریزش مو داشته باشند. یک پزشک متخصص می تواند به درستی نیاز بیمار را تشخیص دهد. به عنوان یک متخصص پوست ، دکتر سرکان آیگین می تواند با توجه به شرایط مختلف ریزش مو ، مناسب بودن بیمار را برای عمل تعیین کند و تمام دستورالعمل های دقیق در مورد کارهایی را که باید قبل ، هنگام و بعد از عمل انجام شود یا از آن اجتناب شود ، در اختیار او قرار می دهد. یک متخصص نه تنها به نتیجه نهایی عمل کاشت مو ، بلکه به سلامتی بیماران خود نیز اهمیت خواهد داد.

هنر

برای داشتن نتیجه کاشت موی موفقیت آمیز و طبیعی ، طراحی خط مو باید طبیعی، متناسب با فرم صورت و شکل ظاهری بیمار باشد. این نیاز به تجربه و درک زیبایی شناختی دارد.

جلسه آشنایی با بیمار

مرحله ی اول معاینه پزشکی است. در این مرحله برای درک درست از بیمار آنالیز، آزمایشات و تدوین یک برنامه عمل ، حائز اهمیت است. در کلینیک دکتر سرکان ایگین همیشه مطابق با این اصول عمل می کنیم.

منابع اضافی مو(بخش های دیگری از بدن به جز پس سر) که موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد

برای افرادی که ریزش مو دارند ، کاشت مو نیز ممکن است به منابع دیگری نیاز داشته باشد. به عنوان نمونه ، اگر موهای بخش اهدا کننده در قسمت پشت سر  ، برای پوشاندن کلیه مناطق طاسی کافی نیست ، احتمال انجام پیوند مو بعید است. به همین دلیل ، برای اینکه بتوانیم عمل کاشت موی موفقیت آمیز تر انجام دهیم ، می توان از پیوند از قسمتهای مختلف بدن بیمار نیز استفاده کرد.

استفاده از ریش برای کاشت و پیوند مو

اینفوگرافیک نشان دهنده کاشت مو با استفاده از موهای استخراج شده از ناحیه ریش

اینفوگرافیک نشان دهنده کاشت مو با استفاده از موهای استخراج شده از ناحیه ریش کاشت مو با استفاده از پیوند ریش ، به طور کلی در مواردی انجام می شود که بیمار در بخش اهدا کننده در پوست سر مقادیر کافی مو نداشته باشد و یا هنگامی که لکه های طاسی بسیار گسترده ای برای پرکردن وچود دارند. پیوند ریش به مدت طولانی و بعد از موهای ناحیه پشت سر در مرحله رشد (آناژن) باقی می ماند ، و یک منبع دهنده عالی جایگزین برای پیوند مو است. فولیکول های ریش ضخیم تر از موهای پشت سر می باشد به همین دلیل برای تأمین حجم بهتر در ناحیه پیوند شده ، پیوندهای موی استخراج شده از ریش در ناحیه بالا و پس سر پیوند زده می شوند ، اما ممکن است این بهترین گزینه برای ترمیم موهای جلو نباشد

 

پیوند مو با استفاده از موهای بدن

اینفوگرافیک نشان دهنده کاشت مو با استفاده از موی بدن است که از ناحیه قفسه سینه استخراج می شود

اینفوگرافیک نشان دهنده کاشت مو با استفاده از موی بدن است که از ناحیه قفسه سینه استخراج می شود برای مردانی که قصد پیوند مو را دارند ، موهای بدن به عنوان منبع سوم دریافت کننده پیوند در نظر گرفته می شود. 2 دلیل اساسی وجود دارد که موهای بدن به عنوان سومین منبع دهنده اضافی در پیوند مو در نظر گرفته می شود. دلیل اول این است که؛ پیوند موهای بدن ، بخصوص موهای قفسه سینه ، ساختار مشابهی با پیوند ریش دارند. آنها ضخیم هستند و یک یا دو مو دارند. در مورد دلیل دوم؛ از آنجا که فاز آناژن موهای بدن بسیار کوتاه تر است. موهای بدن کوتاهتر می شوند. این طور گفته می شود؛ از گرافت های مو به دست آمده از قفسه سینه در ترمیم موهای جلوی سر استفاده نخواهد شد.

بیماران با 'کاشت مو' در کلینیک دکتر سرکان آیگان به نتایج طبیعی ، موفقیت آمیز و مطلوبی رسیده اند. اگر قصد کاشت مو را دارید یا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کاشت مو بدست آورید ، حتما با ما تماس بگیرید.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.