کاشت موی بدون درد کاشت موی بدون درد

fa 2020-03-24 14:10:00 2020-11-04 05:59:09 کاشت موی بدون درد FUE
برای دیدن مراحل گام به گام فیلم را تماشا کنید

کاشت موی بدون درد FUE

تحولات جدیدی که با گذشت هر روز در زمینه کاشت مو ایجاد می شود، روش های ابتکاری برای افزایش رضایت بیمار و دستیابی به سطح بالایی از راحتی را فراهم کرده است. کلینیک دکتر سرکان آیگین به عنوان یکی از اولین ارائه کنندگان پیوند موی FUE  بدون درد شناخته می شوند که روش نوینی است که در سال 2019 ابداع شد که به بهترین شکل ممکن و بااثر بخشی داروی ضد درد صورت می گیرد.

مراحل کاشت مو

کاشت مو دارای چهار مرحله ی اصلی است شامل:

 تصاویر گرافیکی مراحل کاشت مو

1.مرحله آماده سازی برای کاشت

مرحله آماده سازی در واقع شامل ضدعفونی کردن محل برداشت ( اهدا کننده ) و محل گیرنده (دریافت کننده) و مهمتر از آن ها، تجویز بیهوشی است.

اگرچه تجویز بیهوشی به عنوان مرحله قبل از عمل کاشت مو در نظر گرفته می شود، اما در واقع مرحله ای است که راحتی کلی عمل را تعیین می کند. این، به نوبه خود، تنها در صورتی می تواند ایجاد شود که فولیکول های مو از ناحیه اهداکننده به طور همگن استخراج شوند.

2.برداشت مو

درادامه تجویز بی حسی موضعی،  با استفاده از یک میکروموتور، با نوکی نرم و سرعت کم، تک تک فولیکول های هر تار مو را استخراج می کنند. استخراج مناسب فولیکول مو برای اطمینان از موفقیت و زنده ماندن موهای کاشته شده بسیار اهمیت دارد. نکته کلیدی برای تکمیل و دستیابی به کاشت موی طبیعی  پس از عمل، جای زخم های بسیار ریز و نقطه مانند در ناحیه اهدا کننده است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهد نیست. این زخم ها تنها در صورتی می تواند ایجاد شود که فولیکول های مو از ناحیه اهداکننده به صورت همگن استخراج شوند.

تفاوت میان فولیکول و تار مو در کاشت مو چیست؟

3.ایجاد کانال های گیرنده

یکی از مهمترین عوامل در طبیعی به نظر رسیدن نتیجه ی یک عمل کاشت مو، چگونگی ایجاد کانال های گیرنده است. از عوامل مؤثر در رسیدن به ظاهری طبیعی پس از انجام عمل کاشت مو، پیوند تارهای مو با فاصله ی کم برای ایجاد بیشترین تراکم مو، ایجاد کانال های گیرنده با زاویه مناسب برای دستیابی به جهت رشد موی دلخواه است.

اندازه زاویه مو با سر حدود 40 تا 45 درجه است.

در حقیقت برای رشد موهای طبیعی، جهت رشد موها بسیار مهم است. بنابراین برش های بخش گیرنده که مطابق این دو نکته صورت می گیرد طبیعی ترین نتایج را بعد از کاشت مو ایجاد می کند.

4. پیوند فولیکول های مو

ایجاد کانال های گیرنده گرافت های مو، آخرین مرحله کاشت مو است . به منظور جلوگیری از خطر آسیب به بافت محل پیوند باید تماس با پیازهای مو را به حداقل رساند.

همانطور که در اینجا می بینید، روند کاشت مو با تجویز داروی بی حسی آغاز می شود تا در طی مراحل عمل بیمار احساس آرامش و راحتی بیشتری را تجربه کند.

بی حسی در کاشت مو

بیحسی دردناکترین مرحله روند کاشت مو است. امروزه فرایند بیهوشی در دو مرحله مشترک انجام میگیرد.

1. بیحسی با تزریق

در این روشر، تجویز اولیه داروی بی حسی با تزریق انجام می شود. علی رغم این واقعیت که این سوزن ها دارای سر بسیار ظریفی هستند اما باعث ایجاد احساس درد می شوند. علاوه براین، تزریق این داروی بی حسی در پوست سر، نیز می تواند یکی از علل ایجاد درد شدید برای بیماران در این مرحله باشد.

امروزه این روش مقرون به صرفه و درعین حال متداولترین روش بی حسی است

2.بیهوشی با اعمال فشار انجام می شود.

این فرآیند با استفاده از دستگاهی انجام می شود که می تواند از طریق اعمال فشار به جای استفاده از سوزن برای تزریق، ماده بی حسی را به پوست وارد کند، که با هدف کاهش درد طراحی شده است. این دستگاه پوست را لمس می کند و مایع بی حس کننده را در مقیاس زیاد با فشار به سطح پوست وارد می کند. پس از آن، مرحله ی بی حسی با تزریق انجام می گردد. طبیعتاً ماده ی بی حسی ابتدایی تجویز شده به طور همگن در پوست پخش نخواهد شد و نمی تواند به صورت عمیق به پوست نفوذ کند. به همین دلیل، در ادامه روش بی حسی با تزریق با درد اندک صورت می گیرد.

در این مرحله، تزریق آرام بخش و بی حس کننده نسبت به بی حسی موضعی که با دستگاه و تحت فشار انجام شده بود اثربخشی بهتری دارد.

مراحل بی حسی

روش بی حسی

بی حسی و آرام بخشی، که در واقع حتی در نوزادان نیز قابل استفاده است، یکی از پیشرفته ترین و مهمترین امکانات پزشکی در زمینه بیهوشی است. این نوع از بی حسی در واقع با تجویز مواد فعال ضد درد در بدن با وز مناسب و براساس شرایط جسمی فرد صورت می گیرد. در این روش فرد هوشیار باقی می ماند اما احساسات او کاهش می یابد. برای همین در هنگام تزریق یا سایر اقدامات پزشکی هیچ دردی احساس نمی شود.

حضور یک متخصص بیهوشی در هنگام استفاده از داروی آرام بخشی و بی حسی نکته قابل توجهی می باشد. زیرا دوز آرام بخشی توسط پزشک بر اساس فعالیت بدنی و آستانه درد فرد تعیین می شود.

کیفیت آرام بخشی و بی حسی

در FUE بدوند درد برای بیماران و برای تیم پزشکی احساس آرامش فراوان ایجاد می کند.

خصوصیات مهم کاربرد آرام بخش برای کاشت مو در کلینیک دکتر سرکان آیگین به شرح زیر است:

  • بیمار دریافت کننده آرام بخش در هنگام استفاده از بی حسی موضعی دردی احساس نمی کند.
  • بیمار در طول مراحل عمل هوشیار باقی می ماند.
  • بیمار قبل از عمل مجاز به خوردن و نوشیدن است. این از اثر بخشی آرام بخش و داروی بی حسی نمی کاهد. 
  • بیمار می تواند تمام اعمال ضروری  شخصیش را در حین عمل(مانند توالت رفتن، خوردن و آشامیدن) انجام دهد.
  • بیمار به محض پایان عمل می تواند بدون هیچ مشکلی به خانه یا هتل برگردد.

مزایای آرام بخشی و بی حسی به شیوه جدید، نسبت به بی حسی معمولی به شرح زیر است:

  • همکاری بین بیمار و تیم پزشکی تحت تاثیر این نوع از بیحسی و آرام بخشی هرگز از بین نمی رود.
  • بیمار می تواند در حین عمل به طور کامل از تمام مراحل مطلع باشد.

بنابراین بیمار در پایان عمل رضایت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

استفاده از داروی آرام بخش و بی حسی بدون نظارت پزشک متخصص امکان پذیر نیست.

در کلینیک دکتر سرکان آیگین، آرام سازی تحت نظارت یک متخصص بیهوشی و براساس نتایج آزمایش بیمار انجام می گیرد.
به عبارت دیگر، فرد متقاضی برای استفاده از داروی آرام بخش و بی حسی می بایست جداگانه توسط یک پزشک متخصص بیهوشی به غیر از پزشک پیوند مو انجام گیرد.
قبل از انجام این عمل ، متخصص بیهوشی شخصا براساس قد و وزن و فعالیت بدن فرد تجویز دوز آرام بخش و داروی بی حسی را انجام می دهد.
این روش معمولاً با تزریق عروقی دربازوی بیمار انجام می شود. در طول عمل، ریتم قلب و سایر علائم حیاتی به طور مداوم کنترل می شود. 
به همین دلیل، حضور متخصص بیهوشی در اتاق عمل ضروری است.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.