روش کاشت DHI و قلم کاشت چوی روش کاشت DHI و قلم کاشت چوی

fa 2020-03-23 18:26:00 2020-10-31 09:18:25 کاشت مو ، DHI ، بی حسی بدون درد

کاشت مو ، DHI ، بی حسی بدون درد

برخی آن را به عنوان جدیدترین روش در کاشت مو تعریف می کنند ، برخی می گویند هیچ تکنیک شناخته شده ای به نام DHI وجود ندارد ، برخی دیگر ادعا می کنند که این فقط یک حیله بازاریابی است ، در حالی که تعداد اندکی این روش را شکلی از FUE با قلم کاشت می دانند.

در این مرحله ، نتیجه اصلی حاصل از بحث در مورد این دو روش این است: تکنیک DHI به عنوان یک روش کاشت مو جداگانه در نظر گرفته می شود ، زیرا مرحله کاشت نسبتاً متفاوت با روش FUE است.

با این حال ، هدف ما از این مطالعه این است که درک واقعی و روشن از چگونگی عملکرد این روش داشته باشیم.

بر خلاف روش FUE ، در طول روش کاشت DHI ، ایجاد سایت گیرنده و کاشت پیوند به طور همزمان انجام می شود ، یعنی استخراج و کاشت به عنوان بخشی از یک فرآیند یک یا دو مرحله ای ترکیب می شوند ، فولیکول های مو استخراج شده را مستقیماً در مناطق گیرنده و بدون نیاز به ایجاد برش کانال از طریق قلم کاشت چوی (Choi) قرار می دهند. . قلم کاشت چوی دارای یک نوک ظریف بسیار نازک و تیز است. این سوزن بسیار تیز و به شکل یک سوزن توخالی است و اجازه می دهد فولیکول های پیوندی درون سوزن قرار گیرند. " به همین دلیل روش DHI به نام روش چوی(Choi) نیز شناخته می شود."

مراحل روش DHI

DHI metodunun uygulanışı

 1. در روش کاشت مو DHI با قلم کاشت چوی، جراح یا تکنسین های متخصص پیوندهای برداشت شده را به داخل قلم کاشت منتقل می کنند. پیوند به آرامی در داخل سوزن توخالی قرار می گیرد ، که در انتهای قلم کاشت قرار دارد ، تا دوباره به پزشک متخصص تحویل داده شود.
 2. متعاقباً ، با ایجاد محل برش ، سوزن با زاویه دقیق 40-45 درجه به داخل پوست سر وارد می شود ، و سپس با فشار دادن روی پوست ، پیوند کاشته می شود.
 3. طی یک روش ، به طور معمول مقداری متغیر از 2-6 کاشت چوی و تقریباً 15-16 سوزن به طور همزمان استفاده می شود ، دستگاه در اندازه های مختلف و سوزن متناسب با پیوندهای واحد فولیکولار وجود دارد.

روش استفاده از قلم چوی طبیعتاً دارای مزایا و معایبی نیز نسبت به روش FUE است.

مزایای روش DHI

 • زمان باقی ماندن پیوندها در خارج از بدن کاهش می یابد ، بنابراین از قرار گرفتن قوی و سالم پیوندها اطمینان حاصل می شود
 • میزان بقای فولیکول های مو کافی است
 • کاهش خونریزی در هنگام ایجاد ناحیه گیرنده
 • کاهش آسیب در حین کار با قلم کاشت چوی ، که منجر به آسیب کمتری در خونرسانی به ناحیه کاشته شده می شود
 • بهبودی سریع بعد از عمل ، این امکان را به بیمار می دهد تا سریعتر به زندگی عادی خود برگردد
 • سایت گیرنده نیازی به تراشیدن ندارد ، زیرا با روش مناسب تری این شرایط را امکان پذیر می کنند

معایب روش DHI

 • پزشکان و تکنسین ها باید آموزش های مداوم و طولانی مدت را بگذرانند تا در استفاده از این روش تخصص داشته باشند
 • در مقایسه با سایر روشهای کاشت مو معمولاً این یک روش پرهزینه است
 • این روش نیاز به توجه بیشتر و دقت بالا در حین عمل دارد
 • با توجه به محدودیت دسترسی به ناحیه عمل، این روش می تواند باعث استرس اپراتور شود ، که احتمالاً می تواند بر استخراج و همچنین روند کاشت تأثیر بگذارد و باعث آسیب احتمالی هنگام دست زدن به پیوند شود.

مراحل کاشت موی DHI

پس از ذکر نکات برجسته این تکنیک خاص ، ما در آخر یک سوال را مطرح خواهیم کرد.

آیا همه داوطلبان واجد شرایط کاشت مو با استفاده از قلم چوی (Choi Implanter) هستند؟

در آزمایشات و تجربیات اولیه مشاهده شد، که نسخه اولیه قلم ایمپلنت نتایج بهتری را در مورد بیماران آسیایی با ریزش مو در مقایسه با سایر اقوام ارائه می دهد. متخصصانی که این تکنولوژی را آزمایش می کردند به این نتیجه رسیدند: موهای مردم قاره آسیا به طور کلی با موهای صاف و ضخیم متمایز می شود و ویژگی های فربودن و قطر نازک موی سایر نژادها ، بارگیری صحیح آن را در هنگام کاشت و قرار دادن آن در پوست سر دشوار می کند. سوزن هایی با اندازه ای بین 0.8 تا 0.9 میلی متر در مراحل اولیه استفاده شد.

بنابراین همگی بیماران کاندیدای ایده آل برای استفاده از روش کاشت با قلم چوی Choi نیستند

با پیشرفت های علمی و فنی، روش های ترمیم مو در دهه ی گذشته، بهبود یافته است که در حال حاضر با استفاده قلم ایمپلنت چوی می توان پیوند مو با هرنوع ویژگی مو را انجام داد. که در تمامی موارد پیوند مؤثر و سازگار، ایمن و بیش از همه چیز طبیعی خواهد بود.

در کلینیک دکتر سرکان آیگین ما روش پیوند موی DHI را انجام می دهیم که نتایج طبیعی، موفقیت آمیز و زیبایی را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش DHI می توانید با ما از طریق شماره تلفن 905551004040+ تماس بگیرید.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.