لیزر تراپی سرد لیزر تراپی سرد

fa 2020-03-24 14:10:00 2020-10-31 09:47:52 لیزر تراپی کم توان

لیزر تراپی کم توان

لیزر درمانی کم توان یا لیزرتراپی سرد یک لیزر درمانی مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا FDA ، که می تواند در مناطق مختلف بدن برای افزایش سرعت و کیفیت ترمیم بافت، و برای ترمیم زخم و کاهنده التهاب مورد استفاده قرار گیرد. نام های دیگر لیزر درمانی کم توان، لیزر نرم و طب سوزنی لیزری است. لیزرهای با قدرت بالا می توانند به بافت ها آسیب برسانند در حالیکه لیزرهای کم توان باعث تحریک قدرت ترمیم بافت ها و تشویق سلول ها به عملکرد مجدد می شوند.

لیزر تراپی سرد، جهت بازسازی سلول ها در اروپای شرقی و آسیا به عنوان روش درمانی در بسیاری از موارد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. پزشکان، دندانپزشکان، فیزیوتراپیست ها و سایر متخصصان پزشکی به روش های مختلفی از لیزرتراپی سرد استفاده می کنند. لیزر درمانی با نور قرمز برای ترمیم بافت، کاهش درد و التهاب نام دیگر لیزر تراپی سرد است.

از آنجاییکه لیزر تراپی سرد برای ترمیم بافت ها یک روش درمانی شناخته شده می باشد، امروزه به صورت فراگیر در دنیا به عنوان یکی از روش های درمان ریزش مو استفاده می شود.

لیزر تراپی کم توان برای ریزش موی آندروژنیک

لیزرتراپی سرد که به آن لیزر درمانی با نور قرمز نیز گفته می شود، به گزینه ای محبوب برای در مان آلوپسی آندروژنیک یا همان طاسی مردانه تبدیل شده است. این کار با هدایت فوتون ها بین 800 تا 860 نانومتر روی طیف نوری در پوست سر فرد کار می کند. این نور لیزر قرمز برای تحریک تکثیر مجدد سلول های مو در پوست سر و فولیکول های مو انجام می گیرد.

اثرات تحریک تکثیر سلولی لیزر تراپی سرد بر روی پوست باعث طولانی شدن مرحله رشد (آناژن)، تحریک ورود مجدد به مرحله رشد از مرحله استراحت (تلوژن) و جلوگیری از انتقال زود هنگام آن به کاتاژن(مرحله گذار) است. این امر همچنین منجر به تولید موهای انتهایی از فولیکول هایی موهای ولوس(موهای فاقد رنگدانه و کرک مانند که به جز کف دست و پا و لب، سطح بدن را پوشانده است) می شود.

830نانومتر/5 میکرووات لیزر کم توان به پوست سر نفوذ می کند و انرژی سلول و تغذیه فولیکول های مو را تأمین می کنند.

اثر بخشی لیزر تراپی سرد در درمان ریزش مو، تحریک و ترمیم پوست سر، رشد مجدد موهای از دست رفته به اثبات رسیده است. هدف اصلی این روش اثبات شده، این است که با افزایش ATP (آدنوزین تری فسفات) و اکسید نیتریک در سلول های ، موجب جلوگیری و کاهش تجمع هورمون DHT (دی هیدروتستسترون) که از عوامل اصلی ریزش یا کم پشت شدن مو است، شوند.

درمان مو از طریق لیزر تراپی چطور انجام می شود؟

"فوتون های نور بر روی اکسیداز سیتوکروم C اثر می کنند و منجر به تولید ATP می شوند که به AMP یا آدنوزین مونو فسفات در فولیکول های مو تبدیل می شود و در نتیجه انرژی موردنیاز برای فعالیتهای متابولیکی منجر به رشد مو را تأمین می کند و در ادامه از تجمع DHT یا دی هیدروتستسترون جلوگیری می کند.

تأثیر هورمون DHT بر روی فولیکول های مو

اثرات ترمیمی لیزرهای سطح پایین

اثر ترمیمی نور لیزر بر روی موها مانند روند رشد و احیای مجدد موهای ما پس از مدت طولانی زیر آفتاب بودن عمل می کند. نور لیزر با اثرات درمانی خود با توان و انرژی پایین به پوست سر تابنده می شود. این نور لیزر احیا کننده فولیکول های مو خواهد بود که باعث ترمیم می گردد.

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که لیزرتراپی کم توان (LLLT) برای رشد مو در زنان و مردان بی خطر و موثر است.

نتیجه یک مطالعه در سال 2013 بر روی 41 مرد 18 تا 48 ساله نشان می دهد که لیزرتراپی سرد باعث افزایش 39 درصدی رشد مو در مدت 16 هفته می شود.

اثرات لیزر تراپی یک اثر فتوشیمیایی است مانند فتوسنتز در گیاهان. فوتوبیومودولاسیون با استفاده از طول موج های خاص نور مادون قرمز میتوکندری سلول های ما را هدف قرار می دهد، که تولید انرژی سلولی را تحریک می کند. هنگامیکه از شدت صحیح و زمان درمان استفاده می شود، نور مادون قرمز استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و میزان ATP(آدنوزین تری فسفات) را افزایش می دهد. این امر به طور مستیقیم منجر به بهبود ترمیم بافت و کاهش التهاب می شود.

 

1-3 ماه 4-6 ماه 9+ ماه

 

مطالعات اروپایی انجام شده در اروپا در سال 2018 نشان داده است که LLLT در 85 درصد موارد ریزش مو را متوقف می کند و در 55 درصد مارد رشد موهای جدید را تحریک می کند.

افزایش گردش خون از طریق فوتوبیومودولاسیون جریان خون در پوست سر را بهبود می بخشد و به ترمیم سلول های آسیب دیده، تأمین مواد مغذی و دفع مواد زائد کمک می کند. به این ترتیب از آپوپتوز سلول ها جلوگیری شده و به آن ها اجازه می دهد تا به جای تبدیل شدن به بافت مرده، تقویت شده و به حیات خود ادامه دهند.

کلینیک دکتر سرکان آیگین با استفاده از لیزرتراپی کم توان متشکل از 5 ماژول که از 364 منبع انرژی مورد نیاز را تامین می نمایند، در جلسات 20 دقیقه ای و دو بار در هفته، ریزش مو را متوقف می نماید. با استفاده طولانی مدت از این روش ضخامت مو نیز افزایش می یابد. هنگامیکه ریزش مو کنترل می شود، تعداد جلسات مورد نیاز می تواند کمتر از یک بار در هفته باشد. نتایج درمان طی 6 تا 12 هفته مشاهده می شود.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.