پیوند ابرو پیوند ابرو

fa 2020-03-24 14:13:00 2020-10-31 09:33:55 پیوند ابرو

پیوند ابرو

ریزش ابرو به طور کلی در نتیجه کندن مداوم موهای آن ناحیه، یا بر اثر بیماری های پوستی مانند آلوپسی آره آتا، آرایش دائمی، شیمی درمانی و ... مشاهده می شود. پس از ریزش ابروها، شانس رشد مجدد آنها همچنان وجود دارد. هنگامیکه فردی از بین رفتن دائمی فولیکول های ابرو را تجربه می نماید، میتواند پیوند ابرو را انتخاب کند.

کاشت ابرو فرآیند پیوند فولیکول های مو است، که می تواند از تمام مناطق اهدا کننده موجود در بدن بیمار، در وحله ی اول از ناحیه پشت سر، برداشته و به مناطقی که ریزش ابرو اتفاق افتاده است، پیوند زده شود.

کاشت ابرو به روش DHI

در میان روش های ترمیم مو، دقیقترین روش و پرطرفدارترین روش می باشد. در پیوند مو، رسیدن به ظاهری طبیعی بسیار مهم است. برای این منظور، زاویه و جهت تارهای موی پیوندی باید طبیعی باشد و خط ابرو باید با دقت طراحی شود. در کلینیک دکتر سرکان آیگین، پیوند ابرو با روش کاشت موی DHI انجام می شود.

دلیل استفاده از روش DHI این است که این روش، برخلاف روش FUE، امکان پیوند بین موهای موجود را فراهم می کند.

مراحل پیوند ابرو

می توان فرض کرد که مهمترین نگرانی در این عمل زیبایی و طبیعی به نظر رسیدن است. این امر مستلزم تهیه یک برنامه دقیق برای عمل پیون با توجه به نیازهای منحصر به فرد بیمار است.

چهار مرحله اصلی پیوند ابرو

  1. مشاوره و برنامه ریزی
  2. برداشت تارهای مو
  3. پیوند زدن تارهای مو توسط قلم پیوند چوی
  4. پانسمان بعد از عمل

در زیر شرح مختصری از این مراحل آورده شده است.

  1. مشاوره ناحیه ای که باید پیوند شود و طرح ابرو طی معاینه بدنی مشخص می شود. در این مرحله، پزشک با توجه به ویژگی های صورت بیمار و نیازهای فردی او، یک برنامه عملیاتی را تهیه می کند.

مراحل عمل

  1. برداشت گرافت های مو: روشی که بدون تراشیدن مو که به طور کلی در افرادی که موهای بلند دارند اعمال می شود، روشی است که برای کاشت ابرو نیز کاربرد دارد. تعداد کمی از گرافت های مورد نیاز نیز باعث می شود که این روش به راحتی انجام می شود. برداشت گرافت بدون نیاز به تراشیدن کل مو، فقط به تراشیدن یک قسمت کوچک در پشت سر نیاز دارد. ناحیه تراشیده شده در آنجا که پیوندها استخراج خواهد شد قابل مشاهده نیست زیرا با موهای موجود پوشانده می شود. هنگام استخراج فولیکول های مو تنها موهای منفرد برداشت می شوند. زیرا تنها موهای منفرد می توانند زیبایی ظاهری را برای ابروها فراهم نمایند.
  2. قبل از فرآیند استخراج، بی حسی موضعی در ناحیه اهدا کننده انجام می شود. در پیوند ابرو که با روش DHI انجام می شود، ناحیه ای که پیوند می شود نیز با بی حسی موضعی بی حس می گردد. با استفاده از قلم کاشت چوی Choi، فولیکول های مو با در نظر گرفتن زاویه و جهت دقیق رشد مو پیوند زده می شوند. این فرآیند به منظور دستیابی به ظاهری زیباتر و طبیعی تر قابل توجه است.

بعد از عمل

  1. یک روز بعد از عمل، برای اطمینان از مؤثر بودن پیوند فولیکول های مو با بافت پوستی، و همچنین برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه پزشکی دیگر، از پانسمان استفاده می گردد.  از آنجا که پیوند ابرو فقط به مقدار متوسط 200-300 پیوند نیاز دارد، این عمل به طور کلی حدود 2-3 ساعت طول می کشد.

متقاضیان پیوند ابرو

پیوند ابرو می تواند برای افرادی انجام شود که ریزش موی جزئی یا کامل ابروهای خود را دارند.

مشاهده نتایج پس از کاشت ابرو

روند رشد ابروهای تازه کاشته شده همانند روش کاشت مو است. در طی 15 روز پس از عمل، بیمار ممکن است یک وضعیت موقتی به نام از شوک ریزش را تجربه کند. در 3 ماه آینده، بیمار متوجه رشد قابل مشاهده ی مو می شود. مشاهده نتایج در 8 تا 12 ماه بعد از عمل امکان پذیر است.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.