آیا ویتامین B می تواند به کاهش ریزش مو کمک کند؟

آیا ویتامین B می تواند به کاهش ریزش مو کمک کند؟
ویتامین های گروه B باعث ساخت گلبول های قرمز خون می شوند که اکسیژن و مواد مغذی را به پوست سر و فولیکول های مو می رسانند که برای رشد مو مهم و موثر است. به طور خاص بیوتین شناخته شده ترین ویتامین B برای سلامت مو است، اما حقیفت این است که B1، B2،B3، B6، B9، B12 نیز نقش اساسی دارند. ریزش موی موقتی ناشی از کمبود ویتامین B در صورتیکه درمان نشود می تواند موجب ایجاد ریزش موی ژنتیکی شود که اغلب دائمی است. به همین دلیل، مصرف منظم این ویتامین ها در رژیم غذایی امری حیاتی است. هنگامیکه بدن شما مواد غذایی مناسب را در یافت نمی کند سعی در صرفه جویی در مصرف انرژی برای و صرف آن برای عملکردهای حیاتی خواهد داشت. رشد مو یکی از اولین فرآیندهایی است که تحت تأثیر این کمبود قرار می گیرد. مطالعات مختلفی درزمینه ارتباط کمبود ویتامین B12 و سفیدی مو صورت گرفته است که یکی از آن ها گزارش مجله دولوپمنت یا توسعه می باشد که به نقش کمبود ویتامین B12 و تأثیر آن بر خاکستری شدن موها اشاره دارد.
fa

ویتامین های گروه B باعث ساخت گلبول های قرمز خون می شوند که اکسیژن و مواد مغذی را به پوست سر و فولیکول های مو می رسانند که برای رشد مو مهم و موثر است. به طور خاص بیوتین شناخته شده ترین ویتامین B برای سلامت مو است، اما حقیفت این است که B1، B2،B3، B6، B9، B12 نیز نقش اساسی دارند. ریزش موی موقتی ناشی از کمبود ویتامین B  در صورتیکه درمان نشود می تواند موجب ایجاد ریزش موی ژنتیکی شود که اغلب دائمی است. به همین دلیل، مصرف منظم این ویتامین ها در رژیم غذایی امری حیاتی است. هنگامیکه بدن شما مواد غذایی مناسب را در یافت نمی کند سعی در صرفه جویی در مصرف انرژی برای و صرف آن برای عملکردهای حیاتی خواهد داشت. رشد مو یکی از اولین فرآیندهایی است که تحت تأثیر این کمبود قرار می گیرد.

مطالعات مختلفی درزمینه ارتباط کمبود ویتامین B12 و سفیدی مو صورت گرفته است که یکی از آن ها گزارش مجله دولوپمنت یا توسعه می باشد که به نقش کمبود ویتامین B12 و  تأثیر آن بر خاکستری شدن موها اشاره دارد.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.