ریزش موها به چه دلایلی رخ می دهد؟

ریزش موها به چه دلایلی رخ می دهد؟
انواع مختلف ریزش مو با علائم و دلایل مختلف وجود دارد. برخی از عوامل ایجاد کننده ریزش مو عبارتند از: طاسی الگوی مردانه که به عنوان آلوپسی آندروژنتیک نیز شناخته می شود، یکی از دلایل عمده ریزش مو است. این شرایط ریزش مو می تواند از طرف مادر یا پدر خانواده شما به ارث برسد، گرچه احتمال دارد که آن را از طرف مادر خود به ارث ببرید. این شرایط ریزش مو به طور کلی توسط دی هیدروتسترون یا DHT، ایجاد می شود. تستسترون که توسط آنزیم 5-آلفا ردوکتاز ایجاد می شود که تستسترون را به DHT تبدیل می کند.
fa

انواع مختلف ریزش مو با علائم و دلایل مختلف وجود دارد. برخی از عوامل ایجاد کننده ریزش مو عبارتند از:

ریزش موی ارثی

طاسی الگوی مردانه که به عنوان آلوپسی آندروژنتیک نیز شناخته می شود، یکی از دلایل عمده ریزش مو است. این شرایط ریزش مو می تواند از طرف مادر یا پدر خانواده شما به ارث برسد، گرچه احتمال دارد که آن را از طرف مادر خود به ارث ببرید. این شرایط ریزش مو به طور کلی توسط دی هیدروتسترون یا  DHT، ایجاد می شود. تستسترون که توسط آنزیم 5-آلفا ردوکتاز ایجاد می شود که تستسترون را به DHT تبدیل می کند.

ریزش مو وابسته به سن

پیری یکی از دلایل عمده ریزش مو است. هنگامیکه ما جوان تر هستیم، ریزش مو به راحتی می تواند با موی جدید جایگزین شود. با این وجود هرچه پیرتر می شویم این روند کندتر می شود.

عدم تعادل هورمونی در زنان

تغییرات هورمونی ناشی از قرص های جلوگیری از بارداری،  دوران بارداری و زایمان می تواند باعث ریزش مو شود.زنان همچنین به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک دچار ریزش مو می شوند . از آنجا که تخمدان حاوی تعداد زیادی کیست است، زنان ممکن است عدم تعادل هورمونی را تجربه کنند. این عدم تعادل ممکن است موجب ریزش مو در زنان شود.

ریزش مو وابسته به استرس

از نظر علمی ثابت شده است که ریزش مو می تواند مربوط به استرس یا اضطراب باشد.. اگر دلیل پزشکی دیگری برای ریزش مو وجود نداشته باشد، ریزش مو باید چند ماه پس از پایین آمدن سطح استرس به حالت طبیعی برگردد.اگر به دلیل استرس و اضطراب موهایتان را از دست می دهید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سطح استرس خود را کنترل نمایید.


تصاویر قبل و بعد

بلافاصله بعد از پر کردن فرم می توانید عکس های قبل و بعد را فوراً مشاهده کنید. یک پیام خودکار از طریق تلفن یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

برای تفکیک کردن جزئیات، برای تبلیغات و تهیه محتوای شبکه های اجتماعی و آنالیز داده ها ما از کوکی ها استفاده می کنیم.